SON İNSAN 

KİTAP 1- DEĞİŞİMİN YENİ HALKASI

            İnsanoğlu en başından beri yanıtları arayıp durdu. Çoğu zaman yanıtların kendi benliğinin içinde olduğunu sandı. Çoğu zaman da yanıtları yıldızların arasında aradı. Ama en başta anlamadıkları şey ortada tek bir yanıt olmadığıydı. Herkesi tatmin edecek tek bir yanıtın hiçbir zaman olmaması yine de insanoğlunun soru sorma heyecanını elinden almaya yetmeyecekti. Ne de olsa bu insanlık için bir yolculuktu ve son insan da gelip geçene kadar yolculuğun sonu gelmeyecekti…

Dünyanın her yerinde tüm ülkeler ortak bir soruna çözüm arayışındadır. Son yirmi yılda birbirinden farklı değişik yetenekler sergileyen insanlar ortaya çıkmaktadır. Bazıları bu güçlerini insanlığa iyilik yapmak için kullanmak isterken büyük bir kısmı da yeni bir terörizm anlayışı getirmiştir. İnsanlık yeni bir yarış içerisine girmiştir. Ülkeler en sonunda bu insanları sadece bir düşman olarak değil de barışın yeni koruyucuları olarak görmeye başladı. Bu gayede bazı ülkeler bir ekip kurarak bunları eğitmeye karar verdi. Bizler de bu hikayede Türkiye ayağını göreceğiz.

Türkiye’de böyle özel güçlere sahip bir ekip kurursa nasıl olurdu sorusuna yanıt arayacağız. Hikayenin kökenleri Mısır’ın firavunlar dönemine kadar gitmektedir. Özel güçlerin kendi içerisinde bilimsel anlamda bazı yanıtları da söz konusudur, ama ne olursa olsun bu bir bilim-kurgu hikayesidir. Gerçek anlamda kıyaslayacak olursak X-men’in yasal olarak kurulmuş ve kendi ülkeleri tarafından bir proje haline getirilmiş versiyonudur. Güçlerini keşfetme süreçleri ve insanların birbirleriyle kurmaya çalıştığı bağlantılar ile de Heroes dizisini çağrıştırmaktadır.

Bölümler

1- Kedi Oğlan ile Tanışın! 

2- General Serhat Seçkin

3- Leydi Kuzgun

4- Kadim Dostlar

5- Kara Altın

6- Bay Fend

7- Ozan

8- İlk Kavga

9- Starfell

10- Büyük Tehlike

11- Rüyacı 

12- İçimizdeki Hain